Tovább a tartalomra

Agyalástalanító lehetőségtudatosítások

Avagy, a te igazán saját Életed, könnyű és örömteli utad – saját ösztönnel és józan ésszel…

  • Kezdőlap
  • Blog
  • Stresszoldás – agyalástalanítás
    • Mi is az a reflexológiás talpmasszázs? Különleges lazító módszer
    • Mi is az az ÉFT? Különleges Mesterpont masszázs
    • Mi is az az Access Bars ®? Különleges Mesterpont masszázs
    • Mi is az a Healy? Modern harmonizálás több ezer éves komplex alapokon
    • Mi is az a ReCovering Hand – craniosacralis kezelés? Különleges lazító masszázs
  • Konzultáció, kezelés
  • Kapcsolat
    • Rólam
    • Elérhetőségek
    • Jogi nyilatkozatok

Címke: dohányzás pszichológiája

Amikor valaki arra kíváncsi, hogy hogyan tud erősen motiválva lenni a cigaretta letételére, sokféle javaslatot szokott kapni. Például ijesztgetéseket a dohányzás árnyoldalával kapcsolatban: kínhalállal, rákos tüdő képével, stb. És természetesen leszokási módszerjavaslatok is kapcsolódnak hozzá, hogy hogyan undorítsa el magát a cigarettától. Szívjon el egymás után X mennyiségű cigarettát (és ugye besokkaljon). Szopogasson helyette cukrot (de akkor ugye el fog hízni). Erősen akarja a leszokást. Gondoljon arra, hogy milyen sok pénzébe kerül, és így tovább. De igazából nem nagyon szoktak érdemleges és szelíd javaslatot adni a leszokás támogatására. Hogy miért nem? Mert a dohányzás (esetleg rejtett) okára, hogy tulajdonképpen MIÉRT IS DOHÁNYZIK AZ ILLETŐ, mik nála a dohányzás lelki okai, mi az ő egyéni dohányzás pszichológiája, és miért is lett erősen függő, nem szoktak rákérdezni!

A dohányzás lelki okai, a dohányzás pszichológiája: stresszreakciók, szorongás, idegi feszültség

Sajnos még mindig nincs benne a köztudatban, hogy a dohányzás NEM akaratgyengeség, NEM jellemhiba, hanem lelki függőség. Szinte mindig azért alakul ki, mert az embernek rejtett érzelmi stressze, szorongása van, amit talán észre sem vesz, aminek nincs is tudatában. Nem láttam még olyan erős dohányost, (egyet sem!) aki nem lett volna valamilyen szinten idegileg feszült! Aki nem azért dohányzott volna, hogy úgymond eltüzelje, elfüstölje, a füsttel együtt kilélegezze a feszültségét.

Az egy dolog, hogy menet közben már maga a cigaretta elvonási tünetek okoznak szorongást, és az egész dohányzás egy önmagát gerjesztő folyamattá, egy ördögi körré válik… A dohányzás pszichológiája egy orális élvezet, sok esetben egy gyerekkori, feldolgozatlan, feloldatlan, tudat alatt megmaradt hiányt pótol. Lehet, hogy az erős dohányos embert például korán és/vagy drasztikusan elválasztották az anyatejtől csecsemőkorában. Erre az elválasztásra emlékszik az idegi-elektromos energiarendszere, és az anyatej hiányát próbálja bepótolni. De az is gyakori, hogy a rokonságában elvették az önbizalmát, és ezt pótolandó olyan társaságba keveredett, ahol az önbizalom fogalmát összekapcsolta a dohányzással (a menő „nagylegénykedés” és „nagyleánykodás”). Ez még akkor is így van, ha a profitorientált tudormányos betegségügyi kutatások egyelőre nem tudják bebizonyítani (simán sikerülne nekik, ha az emberi lény stresszreakcióiban kellőképpen mélyre ásnák magukat).

Kezdőlap / dohányzás pszichológiája
Dohányzás leszokás tippek: egy finom teaszünet? (freeimages / morning-tea-1577751)

Egy kis cigarettaszünet: életbarát dohányzás leszokás tippek

Szólj hozzá a(z) Egy kis cigarettaszünet: életbarát dohányzás leszokás tippek bejegyzéshez

VÁLASSZUNK vonzó és egészségesebb kikapcsolódást! További életbarát, holisztikus, stresszoldó, figyelemelterelő dohányzás leszokás tippek.

A dohányzás pszichológiája: stressz miatt gyújtok rá (freeimages / depressed-1525237)

Elfüstölni a stresszt: a dohányzás pszichológiája

Szólj hozzá a(z) Elfüstölni a stresszt: a dohányzás pszichológiája bejegyzéshez

Napjainkban a dohányzás igen ragályos népszokás. Csak keveseknek sikerül leszokni… Mert a dohányzás pszichológiája NEM akaratgyengeség!

© Szalkainé Tóth Tímea / Blossom Chic | FejlesztetteBlossom Themes.Készítette: WordPress.Jogi nyilatkozatok