• Kezdőlap
  • Blog
  • Stresszoldás – agyalástalanítás
    • Mi is az az ÉFT? Különleges Mesterpont masszázs
    • Mi is az az Access Bars ®? Különleges Mesterpont masszázs
  • Kapcsolat
    • Rólam
    • Elérhetőségek
    • Jogi nyilatkozatok

Agyalástalanító lehetőségtudatosítások

  • Kezdőlap
  • Blog
  • Stresszoldás – agyalástalanítás
    • Mi is az az ÉFT? Különleges Mesterpont masszázs
    • Mi is az az Access Bars ®? Különleges Mesterpont masszázs
  • Kapcsolat
    • Rólam
    • Elérhetőségek
    • Jogi nyilatkozatok

Vezetési félelem leküzdése: tanulási fokozatok lépésről lépésre

(A sorozat 5. része) Mint már írtam az autóvezetés önbizalomnál >>>, a vezetésnél sokféle (izom)mozgást, szemet, kezet, lábat kell összehangolnunk. Ehhez a megfelelő idegi kapcsolatainknak, beidegződéseknek, mozgásmintáknak először ki kell alakulnia. Ezen idegi kapcsolatok kialakulása egy TANULÁSI FOLYAMAT, SZAKASZOK eredménye, aminél (is) teljesen TERMÉSZETES dolog a kezdeti ügyetlenkedés. Erre sajnos nem sok oktató hívja fel külön a figyelmet… Pedig közhely, de minden kezdet nehéz tud lenni – tényleg! A kezdeti nehézségek szükségszerűségének tudatosítása egy kulcs lehet a vezetési félelem leküzdése felé vezető úton.

Indokolatlan félelmekre, fóbiákra, az autóvezetési félelemre is érvényes, hogy a mélyebb részeit a tudattalanban lehet kitisztítani megfelelő stresszoldó – „agyalástalanító” különleges Mesterpont masszázsos kezeléssel >>>. Viszont a felszínesebb részeit már tudatos szinten is tudjuk csökkenteni. Ez utóbbinál az egyik módszer az lehet, ha megismerjük, hogy hogyan, milyen lépésekben alakul ki egy bármilyen, például autóvezetési készség, automatikusan működő beidegződés az emberi lényben.

Vezetési félelem leküzdése: kezdjük (újra) az alapoktól a (mozgás)tanulást!

Vezetés félelem leküzdése a tanulási folyamat szakaszainak tudatosításával (freeimages / vw-gearshift-1450211)

Minden mozgásfajta, az autóvezetés tanulási folyamata is 3 lépésből áll.

1. A feladat ismertetése és a megértés, avagy, a durva koordinációs (kognitív) fázis.

Ennek során az oktató több érzékszerv (szem, fül, …) bevonásával tudatja a tanítvánnyal, hogy mit kell megtanulnia, elsajátítania. Tehát például vizuálisan megmutatja, szóban elmagyarázza neki a mozdulatsort (így nyomom le a bal lábammal a tengelykapcsoló pedált, és így teszem be a jobb kezemmel egyes sebességbe az autót, …), és így tovább. Ekkor a tanítvány ismerkedik a feladattal, próbálkozik végrehajtani azt, de először általában csak ügyetlenül sikerül. Hiszen még hiányzik a hozzá kialakított automata mozdulatsor beidegződése. (Ha súlyos autóvezetés fóbiánk van, már ennél a lépésnél vagy előtte elakadunk, így neki se állunk jogosítványt szerezni).

2. A megszokott helyzetben történő mozdulatsor ismétlések, sok-sok gyakorlás: ez a finom koordinációs (asszociatív) fázis. A vezetési félelem leküzdése szempontjából kulcsfontosságú!

Autóvezetésnél például közlekedési szituációk újra és újra és újra végigjátszása a rutinpályán: szlalomozás, y tolatás, stb. Nagyon kényelmetlen, kellemetlen, frusztráló és fárasztó időszak tud lenni, mintha zabszem lenne a hátsónkban. Itt még nagyon oda kell figyelni kell arra, amit csinálunk. A rajta való túljutáshoz szükséges a TÜRELEM, a kitartás, a nagy szorgalom és aktivitás, némi játékos próbálkozási hajlandóság és KUDARCTŰRÉS. Ekkor javítgatjuk ki a hibákat (később a berögzült hibás mozdulatokat már nehezebb lesz kijavítani…). Lépésről lépésre kialakulnak a gördülékeny autóvezetéshez szükséges automata mozdulatsor beidegződések. A végén már nem is lesz szükséges odafigyelni a mozdulatainkra, mert az izmaink megszokják a teendőiket, így tudunk majd a forgalomra koncentrálni. (Ha megszerezzük a jogosítványt, de nem folytatjuk a vezetést, ennél a szakasznál akadunk el.)

3. Nehezített helyzetben történő mozdulatsor ismétlések, további gyakorlás, a végső (autonóm) fázis.

Forgalomban ezer kilométerek levezetése… És még ebben is vannak fokozatok: néptelen környék, falusi környezet, autópálya, belváros, … Itt már olyan szinten kialakultak a tevékenység végzéséhez szükséges idegi kapcsolatok; berögzültek a szemünkbe, a karjainkba és a lábainkba a szükséges mozdulatsorok, hogy akár szokatlan helyeken, például sűrű forgalmú belvárosban is elboldogulunk.

Folytatása következik.

Titi_SuziSzeretettel üdvözöllek! Szalkainé Tóth Tímea vagyok, hívj te is Titinek, ha gondolod.
Minimálmasszőr – természetgyógyászként olyan, a köztudatban még kevésbé ismert stresszoldó – „agyalástalanító” eszközöket és módszereket használok, amik az én autóvezetés pánikomat is segítettek feloldani.

Ha Neked is akad nehézséged az autóvezetéssel, és eleged van belőle, keress meg az Elérhetőségeknél megadott helyeken! Akár online is tudunk a blokkoddal foglalkozni, hogy megoldódjon, és Te is átess a ló másik oldalára, és sikerüljön megszeretni az autóvezetést, ahogy velem is történt!

Related posts:

  1. (Autó)vezetés fóbia (amaxofóbia)? Így lehet belőle autóvezetés szerelem
  2. Kezdeti autóvezetés önbizalom a béka hátsója alatt, avagy válogatott régi ügyetlenkedéseim
  3. Félelem az autóvezetéstől: ha neked is van, ezeket még érdemes tudnod
  4. Jaj, slusszkulcs! Avagy az autóvezetés félelem ijesztő összetevői #1
2023. augusztus 1. Autóvezetés fóbia (amaxofóbia) Autóvezetési nehézségek ("diszdrájvia")
No Comments
autóvezetés önbizalomfélelem az autóvezetéstőlmiért félek a vezetéstőlpánik a vezetéstőlvezetés fóbiavezetési félelem leküzdése

Kezdeti autóvezetés önbizalom a béka hátsója alatt, avagy válogatott régi ügyetlenkedéseim

Félelem az autóvezetéstől: ha neked is van, ezeket még érdemes tudnod

Vélemény, hozzászólás?

  • Mit tegyünk pánikroham esetén? Néhány további élettani tipp
  • Elsősegély pánikroham esetén – szorongás oldás természetesen
  • Kilós kiszerelésben tartani otthon? C vitamin stressz ellen
  • Halszálkák, stressztünetek és az omega 3 jótékony hatása
  • Idegrendszer vitamin – hogy a 40 évesek tovább és jobban éljenek

A WiseTreeNaturals magyar cég további kedvezményes termékei erre a linkre kattintva tekinthetők meg: https://wisetreenaturals.hu/etrendkiegeszitok/?atid=145 >>>

Köszönjük WordPress! | Sablon: Neblue Szerző: NEThemes.